Egyetemünk a Berni Egyezmény 40. jubileumi ülésén

Utolsó módosítás dátuma : 2020. december 08.

November 30-án került megrendezésre a Berni Egyezmény 40. évfordulójára rendezett ülés, melyen bemutatásra került a 9 évet átívelő értékelés, amely 28 európai ország növénymegőrzési tevékenységére épült és a Plantlife és Planta Europa szervezet irányításával valósult meg. A szakma széleskörű összefogásával készült anyagban Magyarország növénymegőrzési eredményei is megjelennek, ami azért fontos, mert a Pannon biogeográfiai régió növényfajainak megőrzése főként hazai felelősség. Társszerzőként közreműködött a 160 oldalas anyag összeállításában Pénzesné dr. Kónya Erika tanszékvezető egyetemi docens és az Eszterházy Károly Egyetem is ott van a közreműködő szervezetek között. A végleges szerkesztett forma elkészülése után 2021 januárra várható a nyomtatott anyag megjelenése az EU támogatásával.
A Berni Egyezményhez kapcsolódó ülésen bemutatott anyag itt olvasható.