Két kollégánk MTA MAB tudományos díjban részesült

Utolsó módosítás dátuma : 2017. november 10.

A Magyar Tudomány Ünnepe 2017 nyitórendezvényén, 2017.11.07-én MTA MAB székházában a Biológiai Intézet Növénytani és Növényélettani Tanszékének két munkatársa; dr. habil Marschall Marianna és dr. Szűcs Péter kitüntető tudományos díjat vehetett át.

dr. habil Marschall Marianna, főiskolai tanár kiemelkedő tudományos eredményei és az MTA-MAB keretében végzett munkája elismeréseként kitüntető tudományos díjban részesült.

A kitüntető tudományos díjat Dr. Roósz András, akadémikus adta át (fotó: Gera László)

dr. Szűcs Péter egyetemi adjunktus, a fiatal kutatóknak járó MAB-EKE tudományos díjban részesült, melyet kiemelkedő tudományos tevékenysége alapján ítéltek oda.

A tudományos díjat dr. Juhász Tibor dékánhelyettes adta át (fotó: Gera László)

A díjátadó után dr. Marschall Marianna a ünnepség programjának megfelelően tartotta meg előadását "Újraéledő növények". Adaptív stratégiák a vízhiány kivédésére, a kiszáradástűrés fiziológiai mechanizmusai a növényvilágban címmel.

(fotó: Gera László)

(fotó: dr. Szűcs Péter)