Madarak és Fák Napja az Erdőtelki Arborétumban

Utolsó módosítás dátuma : 2018. május 15.

Sikeresen zárult a Madarak és Fák Napja az Erdőtelki Arborétumban.

Szép nap volt a pénteki Madarak és Fák Napja az arborétumban – az eddigi száraz időben, meglepően üde, sűrűn zöld növényzet fogadta a látogatókat, a fák friss lombjából mintha áradna az élet öröme. Kis kanyargós utakon kellemes séta közben, néhány helyen hirtelen megjelentek a szinte láthatatlan hálók – ezeket egy gyöngyösi madarász csapat kifeszítette már korán reggel, hogy lehessen később bemutatni (és gyűrűzni) néhány madárfajt.

Kisebb, nagyobb látogatóknak, a Biológia Intézetből Dr. Táborská Jana (Növénytani és növényélettani Tanszék) és Horotán Katalin (Állattani Tanszék) is készültek néhány látványossággal, programokkal – tea kóstoló volt kedvelt mutatvány, mivel 3-féle tea keverékből válogathatták a kedves vendégeink, egy gyógynövényes vetélkedő mellett. Iskolás csoportok bevállalták egy arborétumi terepjátékot „ Titokzatos út a fák árnyékában" és a legkisebbek, óvodás csoportok szívesen színezték a kifestőket. A tó partján aztán megnézhették sok vízi élőlényt, közte aranyos kis mocsári teknősbéka volt a gyerekek kedvence.