Nagy érdeklődés kísérte a III. Kriptogám Konferenciát

Utolsó módosítás dátuma : 2016. március 04.

Immáron harmadik alkalommal került megrendezésre az „Aktuális eredmények a kriptogám növények kutatásában” című konferencia.

A hazai tudományos élet emblematikus alakjai közül előadást tartott többek között Pócs Tamás, Padisák Judit és Farkas Edit, valamint külföldről Marko Sabovljević a Belgrádi Egyetemről, illetve Peter Erzberger Németországból.
A hagyományteremtő szándékkal két évente Egerben megrendezésre kerülő konferencia iránt egyre nagyobb érdeklődés tapasztalható.
A két évvel korábbi rendezvényhez képest idén kétszer annyian vettek részt a tudományos programon, és számos hazai és jó pár külföldi egyetemről és tudományos kutatócsoportból érkező kolléga mutatta be újabb tudományos eredményeit a bryológia, lichenológia, az algológia vagy a mikológia témakörében.
Az utólagos visszajelzések egyértelműen pozitívak, melyek arra sarkallnak bennünket, hogy a jövőben tovább fejlesszük a főiskolánkhoz köthető tudományos rendezvényt.
Dr. Szűcs Péter

Itt letöltehető a konferencia kiadványa

Fotók: Szántó György, Busák Istvánné, Rausz Rita, dr. Szűcs Péter