Európai orchidea védelemmel foglalkozó workshop Egerben

Utolsó módosítás dátuma : 2015. október 19.

A Planta Europa Szervezet szakértői bizottsága és a szervezők képviseletében várjuk az európai orchideákat vagy mikorrhiza gombáikat kutató kollégák jelentkezését a 2015 június 1-től 6-ig tartandó európai vad orchideák workshop-jára az Eszterházy Károly Főiskola Természettudományi Karára, a Növénytani és ökológiai Tanszékre és az Eszterházy Károly Főiskola Botanikus kertjébe.

A workshop célja összehozni azokat a szakembereket, gyakorlati természetvédelemben dolgozókat, mikrobiológusokat Európában, akik új módszerekkel, vagy sikeres esettanulmányok, felmérések, kutatások bemutatásával segíthetik az európai vad orchideák védelmét és ex situ konzervációs programjait, a Növények megőrzésének európai stratégiája jegyében. A program során szélesebb tudást szerezhetnek a résztvevők az orchideafajok magjainak hosszú távú tárolásáról, a sikeres magvetési technikákról, vegetatív szaporításról a mikorrhiza gombák izolálásáról, orchidea fajvédelmi programokról.
A workshop meghívott előadói Philip Seaton, az IUCN Orchidea konzervációs csoport európai csoportvezetője, a Kew Garden orchidea magbankjának alapítója, ezen kívül Julia Jones, a krétai flóravédelemmel foglalkozó szervezet alapítója, a Hymantoglossum samariense orchidea ex situ és in situ védelmét végző szakember, hazánkból Illyés Zoltán, az orchideák mikorrhiza gombáinak kutatója és Sulyok József, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság Élővilág védelmi osztályának vezetője, botanikus.

Orchidea workshop részletes programja